str07282021

Aktualizovanépia, 24 jan 2020 11am

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Banskobystričan.sk

Back Úvod Správy Avíza a pozvánky Posledné vstupenky na NIGHTWISH v Banskej Bystrici, v auguste sa môžeme tešiť na RAGE/REFUGE

Posledné vstupenky na NIGHTWISH v Banskej Bystrici, v auguste sa môžeme tešiť na RAGE/REFUGE

BANSKÁ BYSTRICA 10. júna 2015 - Nighwish ako najpredávanejší koncert na Slovensku za mesiac máj a jún hlási : v predaji je posledných 500 vstupeniek!!! Najpopulárnejšia kapela súčasnosti v Európe a nielen tam, vypredáva banskobystrický amfiteáter! Symfonická megastar valcuje svet aj Slovensko bez výnimky!!!

Posledné vstupenky na NIGHTWISH v Banskej Bystrici, v auguste sa môžeme tešiť na RAGE/REFUGE

Tešte sa na oveľa monštróznejšiu show ako tam urobili Iron Maiden alebo kedykoľvek predtým ktokoľvek iný! Na toto Banská Bystrica a Slovensko nezabudne!

Floor - Tuomas - Marco - Emppu - Troy a Kai sa svojim fanúšikom plne odovzdajú už 14. júna 2015 na amfíku v Banskej Bystrici.
Sabaton tento víkend potvrdili, že na pódiu sa zjaví aj fanúšikmi dotazovaný 2-tonový tank, kvôli ktorému na Slovensko posielajú aj kamión so svojou scénou a to aj napriek tomu že nablízku neodohrajú koncert. Je to pre najlepších fanúšikov, ako povedali.
Domáce kapely Millhouse, Symfobia a Tristana sa pripravujú na túto obrovskú akciu zodpovedne, aby zasúťažili s hlavnými hviezdami na maximum. Tristana dokonca povolala do svojich radov aj speváka Matsa Levena (ex-Yngwie Malmsteen) s ktorým odohrá svoju špeciálnu show s dvoma spevákmi.
Na mieste bude v predaji limitovaných 400 vstupeniek. Sú vymedzené pre tých fanúšikov, ktorí sa zdržujú v zahraničí, alebo sú zahraniční a avízovali príchod na Slovensko špeciálne kvôli tomuto koncertu!!! Už teraz vieme, že koncert navštívia fanúšikovia z minimálne 10 krajín sveta.

Program:
15:00 otvorenie brán
17:00 štart koncertu
24:00 koniec koncertu

17:00 – 17:30 Millhouse (modern rock/nu-metal)

17:45 – 18:25 Tristana (power metal)

18:45 – 19:25 Symfobia (symphonic rock-metal)

20:00 – 21:30 Sabaton

22:00 – 23:50+ Nightwish


Upozorňujeme fanúšikov že z dôvodu účasti bude Cesta na amfiteáter od 13:00 uzavretá pre motorové vozidlá z dôvodu bezpečnosti.
Možnosti parkovania : Strieborné námestie, Európa SC, Kaufland, Lidl, okolie parku pri amfiteátri, Hušták, okolie námestia SNP, vzdialenejšie : železničná a autobusová stanica Banská Bystrica (2 železničné a okolie), bývalý Drukos, zimný štadión, Tesco. Niektoré parkoviská sú spoplatnené.


Refuge

Pre fanúšikov skupiny RAGE (Nemecko) sa rok 2015 stal niečím výnimočným. Nie vždy sa stane, že ich obľúbená kapela po čase príde na pódiá v starej zostave a hrať len tie vybrané staré skladby. Ale pre fanúšikov RAGE táto príležitosť prichádza práve v tomto roku.

V roku 1988 RAGE prišli s novým, vtedy už tretím radovým albumom Perfect Man. Bolo to prvé upozornenie na to, že na scénu alebo skôr do prvej európskej metalovej ligy sa tlačí niekto nový. Tento album RAGE bol prvým v zostave Peavy Wagner – basgitara, Manni Schmidt – gitara a Chris Efthimiadis – bicie nástroje a dovtedajšie kvarteto sa zmenilo na trio. Túto dobu výborne reprezentuje skladba Don't Fear the Winter ktorá zľudovela a v repertoári kapely sa pravidelne objavuje.
Máličko sa zmenilo aj hudobné smerovanie kapely z thrash metalu na mix thrash a speed metalu.
Druhým albumom (celkovo číslom 4) Secrets in a Weird World pokračuje vpád do extraligy čo potvrdzuje aj vydanie prvého maxisingla a natočenie klipu Invisible Horizons. Okrem nej však album obsahuje aj skvosty ako Light into the Darkness, Talk to Grandpa, Lost Side of the World alebo Without A Trace. Píše sa rok 1989.
V rýchlom slede album – turné – album – turné prichádza na trh aj ďalší počin – Reflections of A Shadow koncom roka 1990. Vtedy už silná MTV si vyberá od RAGE klipovku True Face in Everyone a vďaka vysokej rotácii popularita skupiny rastie. Rok 1990 je pre Rage dokonca rokom, kedy prvýkrát vystúpia aj v Českoslovenku – pamätný je koncert v Jihlave.
Krátkym výdychom v pracovnom tempe kapely je minialbum Extended Power (1991), ktorý je zbierkou nevydaných skladieb z albumov Reflection, Secrets, skladba Bootlefield je nanovo nahranou verziou Avenger z roku 1983 a jedným príspevkom z radovky Reflections of a Shadow plus inštrumentálkou What´s Up ?
Kapele sa darí a tak v polovici roka 1992 prichádza prvé dokonalé veľdielo Trapped !. Od úvodnej orientálne začínajúcej Shame on You cez víchricu s úžasným úvodným riffom Solitary Man sa postupne prepracujeme k 12 hudobným skvostom a jednej coververzii kapely ACCEPT. Hudobne je kapela vybrúsená takmer k dokonalosti a preto si môžete vychutnať poriadnu porciu power metalu (Take Me to the Water, Difference, Enough is Enough, Question, Baby I´m Your Nightmare), svižné vypaľovačky ako Medicine, Power and Greed, Beyond the Wall of Sleep) alebo dokonca precítenú baladu Not forever ! Od tohto albumu je znateľný výrazný posun k absolútnej zvukovej kvalite, okrem hudobnej.
Skupina už hráva aj v Japonsku kde dokonca odohrá aj netypický akustický koncert a muzikanti neprestávajú tvoriť ďalšie skladby. Intermezzom č.2 sa stáva minialbum Beyond the Wall obsahujúci 5 nových skladieb (!!!) a jednu live verziu staršej skladby - práve v akustickom prevedení – Light into the Darkness. Japonský disk obsahuje akustické skladby dve (bonus : Dust).
Obrovská chémia fungujúca medzi muzikantmi je pretavená do nasledujúceho albumu. Z 95% sa stáva 100% po stránke kvality aj zvuku. Je až neuveriteľné do akej dimenzie RAGE dokázali posunúť svoj zvuk. Brilantný power metalový odliatok Missing Link sa stáva vrcholom tvorby kapely a hudobný záber nie je slovom power metal nejak ohraničený. Samozrejme burácajúca úvodná Firestorm a nasledujúca Nevermore sú powermetalové kusy najvyššieho kalibru ale RAGE stojaci si za názvom kapely veselo mixujú speed metal, thrash a heavy metal a koketovanie s klasickými hudobnými nástrojmi prináša ovocie v podobe epickej Lost in the Ice... Nejde nespomenúť úžasné kompozície ako Who Dares ?, Wake Me when I´m Dead, titulnú Missing Link, poriadne naštvanú Her Diary´s Black Pages, v Japonsku singlovú Refuge alebo záverečnú Raw Caress. Je ťažko nájsť slová, ktoré by opísali talent gitaristu Manniho Schmidta, ktorý nahral všetky gitary – vyrába neuveriteľné riffy, sóla a doplňuje hlavného skladateľa, speváka a hráča na basgitaru Petra Peavyho Wagnera tak, že s bubeníkom Chrisom je kapela a aj album jeden monument, monolit a jedno všetko.
Pre poslucháča ktorý nepočul albumy Trapped a Missing Link by sa mohlo v prenesenom význame povedať, že vypočutie týchto albumov je ako keby ho počas žatvy vtiahol kombajn do svojho vnútra, vymlátil ho zo zrna a v balíku ho vypľul von. Dvojica albumov túto službu urobí dokonca dvakrát.
Turné s Gamma Ray a neskôr s Grave Digger, Running Wild a v Japonsku turné vlastné, prináša možnosť nahrať aj obrazový záznam životnej formy kapely a ten prochádza pod názvom Video Link. Ten sa však šokujúco stáva posledným záznamom tejto fantasticky zohratej a fungujúcej zostavy, dôvodmi odchodu Manniho Schmidta je jednak pocit chýbajúceho rodinného života, problémy RAGE s vydavateľstvom a celková únava z mimoriadne plodnej päťročnice.
Čo sa dialo potom, mnohí sledovali aj osobne vďaka niekoľkým koncertom RAGE aj u nás na Slovensku.
V roku 1999 sa takmer podaril návrat Manniho Schmidta do kapely po odchode jeho náhradníkov (až dvoch!) Spirosa Efthimiadisa a Svena Fischera, avšak Manni sa ozýva Peavymu tesne po tom, ako si Peavy ťapne s iným gitarovým virtuózom – Viktorom Smolskim. A ako Peavy povedal, nebolo by možné v jednej kapelu ukočírovať také dve obrovské gitarové osobnosti...
A po dlhých 21 rokoch sa udialo niečo nevídané. Koncom leta 2014 odohrali koncert v rodnom meste Herne traja chlapíci schovávajúci sa pod menom Tres Hombres. Peavy, Manni a Chris. Popozývali fanúšikov, ktorých sa nakoniec zišlo prekvapivých 1200 a zahrali si kúsky zo starej éry a chémia opäť zafungovala. Na výročnom turné 30 rokov Rage si na niekoľkých koncertoch Manni a Efthi zahrali s Rage pár skladieb ale volanie starých krásnych čias bolo tak silné že RAGE ako kapela v aktuálnej zostave boli pozastavení a Peavy, Manni a Efthi tento rok idú hrať ako REFUGE, čo je aj názov jedného zo singlov tejto zostavy.
Je to ťažko uveriteľné, pretože návraty takýchto zostáv sa niekedy ani nepodaria, avšak RAGE ako REFUGE sú tu po 21 rokoch naspäť !!!
Toto leto majú v pláne odohrať niekoľko festivalov (napríklad Sweden Rock Fest, alebo Bang Your Head v Nemecku) pričom odohrali aj atraktívny „70 000 tons of metal“ v januári, ktorý je zaujímavý tým že sa odohráva na obrovskej lodi počas plavby Karibikom a je pre limitovaných 2000 fanúšikov...

Pre Slovensko je však vďaka agentúre EPG je nachystané exkluzívne 90-minútové vystúpenie kapely v druhej polovici augusta spolu s kapelami Masterplan (Nemecko – Fínsko) a hardrockovou legendou Whitesnake, pričom sa tu bude točiť DVD REFUGE !!! Bude to v veľkou pravdepodobnosťou najdlhší koncertný set kapely po dlhých rokoch a po koncertoch EPG v máji (ACCEPT + UNISONIC) a v júni (NIGHTWISH + SABATON) pôjde o tretí zaplnený amfiteáter v Banskej Bystrici v tomto roku!
RAGE/REFUGE sa v Banskej Bystrici predstaví už 21.8.2015!

zdroj a fotografia: EPG
NEPREHLIADNITE! Portál BANSKOBYSTRIČAN.SK hľadá spolupracovníkov!

Portál Banskobystričan.sk hľadá spolupracovníkov pre obchodné zastupovanie, na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Banskobystričan.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Banskobystričan.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Staňte sa spolutvorcom portálu BANSKOBYSTRIČAN.SK!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Banskobystričan.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť